Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Soubor "Mažoretky Petra Studénka" byl založen Markétou Richtarovou v září roku 2008 s pomocí svého zřizovatele - Sport a Kultura Studénka, p. o. První rok pochodovalo pod naším jménem třicet mažoretek ve dvou souborech - Děti a Juniorky. Starší děvčata dělala velké pokroky - již za šest měsíců jsme jely na první soutěž - a rozhodně jsme nebyly poslední! Prezentovaly jsme se na několika vystoupeních a sezónu jsme zakončily školením twirlingu Lenky Doleželové.

Druhou sezónu 2009/2010 jsme se o poznání rozrostly - otevřeli jsme pět souborů - všechny věkové kategorie od dětí až po maminky - téměř 70 mažoretek! Soutěžily všechny soubory kromě nejmenších "miminek". Opět jsme vystupovaly, od jara téměř každý víkend. Svou celoroční práci jsme představily na samostatné přehlídce mažoretek - Velké mažoretkové odpoledne. Vzhledem k tomu, že akce měla velice kladné ohlasy široké veřejnosti, stala se tato akce nedílnou součástí našeho souboru.

Ve třetím roce našeho působení jsme si z nepostupových soutěží amatérských mažoretek odvezly první medaile a poháry. Zapojily jsme více tanečních prvků a zjistily jsme, že pro dosažení skvělých výsledků je potřebná také taneční a pohybová průprava. Velice pestrou sezónu jsme zakončily zahraniční reprezentací města v Rakousku a Slovinsku.

Čtvrtá sezóna je za námi. Tři hlavní reprezentační soubory jsme zaregistrovaly do Svazu mažoretek České republiky a snažily jsme se vybojovat umístění na Národním šampionátu mažoretek. Školní rok jsme opět zakončily s Dechovým orchestrem Jistebník, a to na festivalu v Polsku.

Pět let po vzniku našeho souboru jsme na Mistrovství České republiky mažoretek vybojovaly první tituly Vicemistryň ČR a účastnily se také Mistrovství Evropy, kde jsme získaly titul Vicemistryně Evropy. Naše děti opět posunuly laťku o něco výše!

Šestým rokem jsme se účastnili seriálu mistrovských soutěží dvou asociací - MAC a IFMS. Přestože MAC od základu změnilo pravidla, včetně věkových kategorií, nevzdaly jsme se a bojovaly jsme jako lvi! Největšího "zlatého" úspěchu dosáhl soubor Juniorek ve finále asociace IFMS. Juniorky se dále zúčastnily svého velkého prvního zájezdu s dechovým orchestrem v Polsku a Seniorky nás reprezentovaly na festivale ve Francii.

Sedmá sezóna je za námi a můžeme s jistotou říci, že byla naše nejnáročnější. Všechny soubory se účastnily Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu a naše děti se v početné konkurenci rozhodně neztratily - každá naše mažoretka si vybojovala minimálně jednu medaili. I tento rok jsme reprezentovaly město v zahraničí, a to konkrétně v Lucembursku.

Osmý rok bude ve znamení změn - zajisté změn k lepšímu. Jelikož nám odešel velice silný maturitní ročník, spojili jsme soubory do čtyř a s jejich trénováním bude pomáhat naše velice nadějná sólistka, Eva Šmudlová. Uvidíme, kolik medailí se Littlekadetkám a Seniorkám podaří pod jejím vedením vybojovat! Kadetky a Maminky zůstávají Markétě Čišecké (roz. Richtarové) a i ty se budou snažit získat co nejvíce pěkných umístění.

Devátá sezóna je za námi a opět můžeme říci, že byla vyjímečná a opět plná změn. Vedení souboru se ujala  Eva Šmudlová a do trenérského týmu se přidaly Tereza Bartošová, Kateřina Kowalczyková, Klára Richterová, jako trenérky souboru Littlekadetek a Kamila Krupová se Sabinou Zsilinszkou, jako trenérky souboru Juniorek. Zúčastnily jsme se mnoha postupových i nepostupových soutěží, ze kterých jsme si odvážely spoustu krásných umístění. Vrcholem sezóny pro nás byla účast seniorské minformace a sólistek Evy Šmudlové a Simony Honové na Mistrovství Evropy v chorvatské Crikvenici.

Desátá sezóna je teprve před námi, čekají nás oslavy naší desetileté existence, tak se necháme překvapit, co nám naše kulatá sezóna přinese.

 

 

 

untitled-8.jpg

 

 

 

Naše mažoretky spolupracují s ASH DOM Jistebník. Na Balkánských dnech kultury nás můžete vidět s Tamburašských orchestrem Brač ze Studénky. Vystupovaly jsme také za doprovodu: